Urodzony w 1942r. kompozytor, basista, klawiszowiec, wokalista.

W 1962 był współzałożycielem formacji Niebiesko-Czarni, był jej członkiem do 1963. W latach 1965-66 był członkiem Czerwonych Gitar, gdzie występował pod pseudonimem Janusz Horski. W 1966 opuścił zespół w wyniku problemów ze służbą wojskową i przeszedł do grupy Czerwono-Czarn (zamienil sięz Seweryn Krajewskim)i, w której występował do 1976, a od 1967 pełnił funkcję kierownika muzycznego. Z Czerwono-czarnymi nagrał m.in. płytę z Mszą beatową.

Następnie nagrał z grupą Wiatraki jedyny ich longplay. Był również członkiem zespołu Waganci, podczas ich ostatniej trasy po ZSRR. W latach 80. ściśle współpracował z Januszem Popławskim, występując z nim na scenie (zespół Bumerang) , jak również będąc jednym z redaktorów Gitary i Basu. Gościnnie wziął udział z nagraniu dwóch albumów Hagoka Band. Od 1999 ponownie dołączył do składu Czerwonych Gitar, z którymi zagrał swój ostatni koncert w listopadzie 2010 roku. W latach 2000 prowadził autorski program w Radiu Opole "Bigbeatowe Reminiscencje", w jtóm przypominał sylwetki polskich twórcó i wykonawcó muzyki beatowej. Zmarł po cięzkiej chorobie 16 kwietnia 2011 r. w Opolu.

Jako jedyny muzyk był członkiem 3 najważniejszych kolorowych polskich zespołów

Jako pierwszy muzyk w Polsce zaprezentował gitarę basową na konkursie młodych talentów, był wtedy członkiem formacji Niebiesko-Czarni.

Skomponował m.in. "Czy krasnoludki są na świecie", "Hipopotam", "Dlaczego tak sę stało", "Mężczyzna nigdy nie płacze", "Trochę dobrze, trochę źle", "Pieskie życie".